Lämmeltågetsö 2010-05-30 14:51
Sträcktiderskapad av OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl tartnr Namn                  Kla.       Tid                                                                                                                 




Klass A 1_5                AAA 0.0 km                                  

    1    107 Daniel Johansson      A        13:45   1(52)   2(57)   3(58)   4(53)   5(59)   6(60)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           1 Bredaryds SOK Lag 1                     1:18    2:20    3:09    4:48    5:49    7:41    8:44   10:37   11:42   13:20   13:45                         
                                                     1:18    1:02    0:49    1:39    1:01    1:52    1:03    1:53    1:05    1:38    0:25                         
    2    101 Evelina Johansson     A        15:27   1(52)   2(57)   3(58)   4(53)   5(59)   6(60)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           5 OK Njudung Lag 1                        1:44    3:04    3:54    5:48    7:00    9:45   10:54   12:41   13:46   15:04   15:27                         
                                                     1:44    1:20    0:50    1:54    1:12    2:45    1:09    1:47    1:05    1:18    0:23                         
         103 Moa Granstedt         A      j godk.   1(52)   2(57)   3(58)   4(53)   5(59)   6(60)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           1 IK Hakarpspojkarna La                   1:23    2:24    3:23    4:51    5:52    7:25   -----    9:56   10:50   12:02   12:31                         
                                                     1:23    1:01    0:59    1:28    1:01    1:33            2:31    0:54    1:12    0:29                         


Klass A 1_5                AAB 0.0 km                                  

    1    105 Erik Nykvist          A        12:09   1(52)   2(57)   3(58)   4(53)   5(59)   6(60)   7(72)   8(71)   9(64) 10(100)       M                         
           1 Jönköpings OK Lag  1                    1:15    2:08    2:39    3:50    5:09    6:02    7:24    9:49   10:45   11:48   12:09                         
                                                     1:15    0:53    0:31    1:11    1:19    0:53    1:22    2:25    0:56    1:03    0:21                         
    2    109 Petra Gunnarsdotter   A        14:48   1(52)   2(57)   3(58)   4(53)   5(59)   6(60)   7(72)   8(71)   9(64) 10(100)       M                         
           5 Tenhults SOK Lag 1                      1:55    3:07    3:53    5:50    7:05    8:36    9:51   11:25   12:49   14:24   14:48                         
                                                     1:55    1:12    0:46    1:57    1:15    1:31    1:15    1:34    1:24    1:35    0:24                         


Klass A 1_5                ABA 0.0 km                                  

    1    112 Oliwer Lundberg       A        10:58   1(52)   2(57)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           1 OK Bävern Lag 1                         1:18    2:11    2:44    4:03    5:07    6:22    7:18    8:37    9:26   10:36   10:58                         
                                                     1:18    0:53    0:33    1:19    1:04    1:15    0:56    1:19    0:49    1:10    0:22                         
    2    108 Sophia Björnlinger    A        12:14   1(52)   2(57)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           1 IK Vista Lag 1                          1:20    2:15    2:51    4:19    5:29    7:05    8:02    9:46   10:36   11:46   12:14                         
                                                     1:20    0:55    0:36    1:28    1:10    1:36    0:57    1:44    0:50    1:10    0:28                         
    3    104 Arvid Nord            A        12:43   1(52)   2(57)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           5 Sol Tranås Lag 1                        1:47    2:49    3:29    5:08    6:07    7:24    8:26   10:00   10:58   12:18   12:43                         
                                                     1:47    1:02    0:40    1:39    0:59    1:17    1:02    1:34    0:58    1:20    0:25                         


Klass A 1_5                ABB 0.0 km                                  

    1    106 Albin Evertsson       A        13:01   1(52)   2(57)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(71)   9(64) 10(100)       M                         
           5 Växjö OK Lag 1                          1:44    3:00    3:40    5:12    6:13    7:29    8:30   10:08   11:20   12:40   13:01                         
                                                     1:44    1:16    0:40    1:32    1:01    1:16    1:01    1:38    1:12    1:20    0:21                         
    2    102 Henning Bollmark      A        19:00   1(52)   2(57)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(71)   9(64) 10(100)       M             *65         
           1 IF Hallby Lag 1                         1:26    2:33    3:30    5:10    6:16    7:43    8:52   15:22   16:48   18:28   19:00           12:17         
                                                     1:26    1:07    0:57    1:40    1:06    1:27    1:09    6:30    1:26    1:40    0:32                         


Klass A 1_5                BAA 0.0 km                                  

    1    106 Martin Karlsson       A        12:36   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(60)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           1 Växjö OK Lag 1                          1:17    3:09    3:50    5:32    6:25    7:44    8:43   10:12   11:07   12:16   12:36                         
                                                     1:17    1:52    0:41    1:42    0:53    1:19    0:59    1:29    0:55    1:09    0:20                         
    2    102 Johanna Lindgren      A        12:41   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(60)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           5 IF Hallby Lag 1                         1:57    2:49    3:29    5:03    6:10    7:28    8:34   10:04   11:00   12:15   12:41                         
                                                     1:57    0:52    0:40    1:34    1:07    1:18    1:06    1:30    0:56    1:15    0:26                         


Klass A 1_5                BAB 0.0 km                                  

    1    112 Rasmus Lundberg       A        10:56   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(60)   7(72)   8(71)   9(64) 10(100)       M                         
           5 OK Bävern Lag 1                         1:30    2:20    3:02    4:32    5:26    6:31    7:22    8:28    9:25   10:34   10:56                         
                                                     1:30    0:50    0:42    1:30    0:54    1:05    0:51    1:06    0:57    1:09    0:22                         
    2    104 Rolf Berglund         A        12:05   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(60)   7(72)   8(71)   9(64) 10(100)       M                         
           1 Sol Tranås Lag 1                        1:19    2:41    3:25    4:53    5:45    7:12    8:04    9:18   10:34   11:43   12:05                         
                                                     1:19    1:22    0:44    1:28    0:52    1:27    0:52    1:14    1:16    1:09    0:22                         
    3    108 Annie Önsten          A        14:06   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(60)   7(72)   8(71)   9(64) 10(100)       M                         
           5 IK Vista Lag 1                          1:51    3:15    4:04    5:38    6:45    8:23   10:01   11:16   12:21   13:37   14:06                         
                                                     1:51    1:24    0:49    1:34    1:07    1:38    1:38    1:15    1:05    1:16    0:29                         


Klass A 1_5                BBA 0.0 km                                  

    1    109 Ludwig Randau         A        12:02   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           1 Tenhults SOK Lag 1                      1:22    2:40    3:26    4:52    5:42    7:05    8:00    9:50   10:38   11:43   12:02                         
                                                     1:22    1:18    0:46    1:26    0:50    1:23    0:55    1:50    0:48    1:05    0:19                         
    2    105 Elin Dolk             A        12:14   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           5 Jönköpings OK Lag  1                    1:35    2:52    3:45    5:13    6:11    7:22    8:16    9:40   10:33   11:44   12:14                         
                                                     1:35    1:17    0:53    1:28    0:58    1:11    0:54    1:24    0:53    1:11    0:30                         


Klass A 1_5                BBB 0.0 km                                  

    1    103 Elin Granstedt        A        12:23   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(71)   9(64) 10(100)       M                         
           5 IK Hakarpspojkarna La                   1:33    2:44    3:34    5:00    5:56    7:14    8:12    9:26   10:37   11:56   12:23                         
                                                     1:33    1:11    0:50    1:26    0:56    1:18    0:58    1:14    1:11    1:19    0:27                         
    2    107 Amelia Skalberg       A        14:24   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(71)   9(64) 10(100)       M                         
           5 Bredaryds SOK Lag 1                     1:42    3:09    4:02    5:42    7:05    8:19    9:23   10:49   12:27   13:54   14:24                         
                                                     1:42    1:27    0:53    1:40    1:23    1:14    1:04    1:26    1:38    1:27    0:30                         
    3    101 Eric Löfkvist         A        15:32   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(71)   9(64) 10(100)       M                         
           1 OK Njudung Lag 1                        1:28    3:41    4:24    6:08    7:15    8:32    9:37   12:41   13:36   15:05   15:32                         
                                                     1:28    2:13    0:43    1:44    1:07    1:17    1:05    3:04    0:55    1:29    0:27                         


Klass A 2                  A 0.0 km                                    

    1    105 Eric Rosjö            A        10:35   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           2 Jönköpings OK Lag  1                    1:32    2:05    3:26    4:24    5:25    6:44    7:39    8:44   10:14   10:35                                 
                                                     1:32    0:33    1:21    0:58    1:01    1:19    0:55    1:05    1:30    0:21                                 
    2    103 Andreas Gustafsson    A        11:39   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           2 IK Hakarpspojkarna La                   1:36    2:09    3:44    4:43    5:48    7:22    8:19    9:38   11:14   11:39                                 
                                                     1:36    0:33    1:35    0:59    1:05    1:34    0:57    1:19    1:36    0:25                                 
    3    107 Julia Svensson        A        11:48   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           2 Bredaryds SOK Lag 1                     1:41    2:18    3:55    4:54    6:04    7:37    8:39   10:00   11:24   11:48                                 
                                                     1:41    0:37    1:37    0:59    1:10    1:33    1:02    1:21    1:24    0:24                                 
    4    108 Henning Siverth       A        11:58   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           2 IK Vista Lag 1                          1:35    2:08    3:46    4:52    6:02    7:37    8:40    9:58   11:34   11:58                                 
                                                     1:35    0:33    1:38    1:06    1:10    1:35    1:03    1:18    1:36    0:24                                 
    5    101 Sara Rosen            A        12:16   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           2 OK Njudung Lag 1                        1:41    2:27    4:09    5:11    6:22    7:58    9:02   10:21   11:53   12:16                                 
                                                     1:41    0:46    1:42    1:02    1:11    1:36    1:04    1:19    1:32    0:23                                 
    6    104 Lovisa Härold         A        12:50   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           2 Sol Tranås Lag 1                        1:39    2:16    4:00    5:07    6:21    8:00    9:08   10:32   12:21   12:50                                 
                                                     1:39    0:37    1:44    1:07    1:14    1:39    1:08    1:24    1:49    0:29                                 
    7    109 Noa Pruth             A        12:52   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           2 Tenhults SOK Lag 1                      1:45    2:23    4:05    5:15    6:32    8:16    9:25   10:45   12:28   12:52                                 
                                                     1:45    0:38    1:42    1:10    1:17    1:44    1:09    1:20    1:43    0:24                                 
    8    112 Agnes Maxson          A        14:03   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           2 OK Bävern Lag 1                         1:56    2:47    4:47    6:00    7:22    9:11   10:19   11:48   13:35   14:03                                 
                                                     1:56    0:51    2:00    1:13    1:22    1:49    1:08    1:29    1:47    0:28                                 
    9    102 Harald Eklöf          A        20:57   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           2 IF Hallby Lag 1                         1:59    7:13    9:13   10:36   11:50   13:32   14:45   18:49   20:31   20:57                                 
                                                     1:59    5:14    2:00    1:23    1:14    1:42    1:13    4:04    1:42    0:26                                 
   10    106 Melinda Svensson      A        25:38   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           2 Växjö OK Lag 1                          2:19    3:17    5:15    6:45   13:50   16:15   18:02   20:00   25:06   25:38                                 
                                                     2:19    0:58    1:58    1:30    7:05    2:25    1:47    1:58    5:06    0:32                                 


Klass A 3                  A 0.0 km                                    

    1    103 Lukas Granstedt       A         7:27   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 IK Hakarpspojkarna La                   1:36    2:16    3:37    4:30    5:08    6:08    7:04    7:27                                                 
                                                     1:36    0:40    1:21    0:53    0:38    1:00    0:56    0:23                                                 
    1    108 Arvid Önsten          A         7:27   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 IK Vista Lag 1                          1:37    2:18    3:37    4:27    5:04    6:09    7:03    7:27                                                 
                                                     1:37    0:41    1:19    0:50    0:37    1:05    0:54    0:24                                                 
    3    105 Kajsa Johansson       A         8:02   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Jönköpings OK Lag  1                    1:42    2:24    3:57    4:44    5:21    6:36    7:39    8:02                                                 
                                                     1:42    0:42    1:33    0:47    0:37    1:15    1:03    0:23                                                 
    4    104 Elin Posch            A         8:37   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Sol Tranås Lag 1                        2:03    2:47    4:24    5:24    6:07    7:08    8:15    8:37                                                 
                                                     2:03    0:44    1:37    1:00    0:43    1:01    1:07    0:22                                                 
    5    102 Louice Moberg         A         8:48   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 IF Hallby Lag 1                         1:58    2:51    4:32    5:24    6:06    7:12    8:23    8:48                                                 
                                                     1:58    0:53    1:41    0:52    0:42    1:06    1:11    0:25                                                 
    6    112 Stina Johansson       A         9:18   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 OK Bävern Lag 1                         2:03    2:51    4:46    5:40    6:29    7:37    8:55    9:18                                                 
                                                     2:03    0:48    1:55    0:54    0:49    1:08    1:18    0:23                                                 
    7    106 Maja Porle            A        10:07   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Växjö OK Lag 1                          2:09    3:00    5:32    6:28    7:17    8:22    9:40   10:07                                                 
                                                     2:09    0:51    2:32    0:56    0:49    1:05    1:18    0:27                                                 
    8    107 Filip Trofast         A        10:40   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M             *53                                 
           3 Bredaryds SOK Lag 1                     1:38    2:12    5:15    7:38    8:15    9:14   10:15   10:40            3:45                                 
                                                     1:38    0:34    3:03    2:23    0:37    0:59    1:01    0:25                                                 
    9    101 Lovisa Lindqvist      A        13:57   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 OK Njudung Lag 1                        1:49    2:40    4:19   10:25   11:08   12:27   13:32   13:57                                                 
                                                     1:49    0:51    1:39    6:06    0:43    1:19    1:05    0:25                                                 
         109 Hanna Eliasson        A      j godk.   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Tenhults SOK Lag 1                      2:17   -----    6:17   13:36   14:30   15:53   17:07   17:37                                                 
                                                     2:17            4:00    7:19    0:54    1:23    1:14    0:30                                                 


Klass A 4                  A 0.0 km                                    

    1    105 Martin Skaar          A        14:51   1(52)   2(58)   3(56)   4(55)   5(53)   6(70)   7(60)   8(72)   9(63)  10(51)  11(65)  12(64) 13(100)       M 
           4 Jönköpings OK Lag  1                    1:31    2:50    3:27    4:06    4:48    6:47    8:07    8:55   10:15   11:47   12:24   13:11   14:27   14:51 
                                                     1:31    1:19    0:37    0:39    0:42    1:59    1:20    0:48    1:20    1:32    0:37    0:47    1:16    0:24 
    2    106 Henrik Eklund         A        14:56   1(52)   2(58)   3(56)   4(55)   5(53)   6(70)   7(60)   8(72)   9(63)  10(51)  11(65)  12(64) 13(100)       M 
           4 Växjö OK Lag 1                          1:38    3:03    3:37    4:12    4:58    6:56    8:03    9:01   10:33   11:59   12:37   13:25   14:34   14:56 
                                                     1:38    1:25    0:34    0:35    0:46    1:58    1:07    0:58    1:32    1:26    0:38    0:48    1:09    0:22 
    3    103 Gabriella Gustafsson  A        15:28   1(52)   2(58)   3(56)   4(55)   5(53)   6(70)   7(60)   8(72)   9(63)  10(51)  11(65)  12(64) 13(100)       M 
           4 IK Hakarpspojkarna La                   1:39    3:14    3:51    4:29    5:16    7:20    8:29    9:26   10:56   12:27   13:02   13:50   15:04   15:28 
                                                     1:39    1:35    0:37    0:38    0:47    2:04    1:09    0:57    1:30    1:31    0:35    0:48    1:14    0:24 
    4    108 Karin Björnlinger     A        15:34   1(52)   2(58)   3(56)   4(55)   5(53)   6(70)   7(60)   8(72)   9(63)  10(51)  11(65)  12(64) 13(100)       M 
           4 IK Vista Lag 1                          1:37    3:10    3:45    4:24    5:12    7:15    8:24    9:20   10:55   12:25   13:01   13:49   15:06   15:34 
                                                     1:37    1:33    0:35    0:39    0:48    2:03    1:09    0:56    1:35    1:30    0:36    0:48    1:17    0:28 
    5    102 Olof Bollmark         A        15:42   1(52)   2(58)   3(56)   4(55)   5(53)   6(70)   7(60)   8(72)   9(63)  10(51)  11(65)  12(64) 13(100)       M 
           4 IF Hallby Lag 1                         1:35    3:06    3:41    4:19    5:06    7:13    8:28    9:30   10:58   12:29   13:12   13:59   15:15   15:42 
                                                     1:35    1:31    0:35    0:38    0:47    2:07    1:15    1:02    1:28    1:31    0:43    0:47    1:16    0:27 
    6    101 Oskar Pettersson      A        15:49   1(52)   2(58)   3(56)   4(55)   5(53)   6(70)   7(60)   8(72)   9(63)  10(51)  11(65)  12(64) 13(100)       M 
           4 OK Njudung Lag 1                        1:40    3:08    3:48    4:30    5:15    7:25    8:49    9:47   11:10   12:41   13:19   14:16   15:28   15:49 
                                                     1:40    1:28    0:40    0:42    0:45    2:10    1:24    0:58    1:23    1:31    0:38    0:57    1:12    0:21 
    7    109 Oscar Andell          A        17:35   1(52)   2(58)   3(56)   4(55)   5(53)   6(70)   7(60)   8(72)   9(63)  10(51)  11(65)  12(64) 13(100)       M 
           4 Tenhults SOK Lag 1                      1:56    3:36    4:22    5:08    5:52    8:15    9:49   10:50   12:24   14:08   14:52   16:00   17:13   17:35 
                                                     1:56    1:40    0:46    0:46    0:44    2:23    1:34    1:01    1:34    1:44    0:44    1:08    1:13    0:22 
    8    112 Oscar Gustavsson      A        18:05   1(52)   2(58)   3(56)   4(55)   5(53)   6(70)   7(60)   8(72)   9(63)  10(51)  11(65)  12(64) 13(100)       M 
           4 OK Bävern Lag 1                         1:36    3:36    4:25    5:14    6:02    8:18    9:55   10:57   12:34   14:28   15:13   16:18   17:40   18:05 
                                                     1:36    2:00    0:49    0:49    0:48    2:16    1:37    1:02    1:37    1:54    0:45    1:05    1:22    0:25 
    9    107 Linnea Andersson      A        18:20   1(52)   2(58)   3(56)   4(55)   5(53)   6(70)   7(60)   8(72)   9(63)  10(51)  11(65)  12(64) 13(100)       M 
           4 Bredaryds SOK Lag 1                     1:37    3:47    4:30    5:18    6:06    8:28    9:52   10:53   13:32   15:02   15:42   16:32   17:56   18:20 
                                                     1:37    2:10    0:43    0:48    0:48    2:22    1:24    1:01    2:39    1:30    0:40    0:50    1:24    0:24 
   10    104 Olle Hedemo           A        18:56   1(52)   2(58)   3(56)   4(55)   5(53)   6(70)   7(60)   8(72)   9(63)  10(51)  11(65)  12(64) 13(100)       M 
           4 Sol Tranås Lag 1                        1:50    4:18    5:10    6:00    6:52    9:07   10:47   11:51   13:23   15:25   16:08   17:06   18:30   18:56 
                                                     1:50    2:28    0:52    0:50    0:52    2:15    1:40    1:04    1:32    2:02    0:43    0:58    1:24    0:26 


Klass B 1                  A 0.0 km                                    

    1    125 Jonathan Porle        B        13:05   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Växjö OK Lag 2                          1:31    2:10    3:54    5:01    6:23    8:23    9:36   11:01   12:41   13:05                                 
                                                     1:31    0:39    1:44    1:07    1:22    2:00    1:13    1:25    1:40    0:24                                 
    2    121 Elsa Andersson        B        13:07   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Bredaryds SOK Lag 1                     1:31    2:07    3:53    4:59    6:18    8:28    9:33   10:58   12:43   13:07                                 
                                                     1:31    0:36    1:46    1:06    1:19    2:10    1:05    1:25    1:45    0:24                                 
    3    140 Karl Malterling       B        15:12   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Jönköpings OK Lag 3                     1:41    2:22    4:23    5:53    7:20    9:20   10:37   12:27   14:38   15:12                                 
                                                     1:41    0:41    2:01    1:30    1:27    2:00    1:17    1:50    2:11    0:34                                 
    4    139 Jacob Ingeström       B        16:51   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Bottnaryds IF Lag 1                     1:38    2:19    4:12    5:59    7:26    9:26   10:44   12:29   16:24   16:51                                 
                                                     1:38    0:41    1:53    1:47    1:27    2:00    1:18    1:45    3:55    0:27                                 
    5    138 Viktor Östergren      B        17:57   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Växjö OK Lag 1                          1:26    2:03    3:41    4:41    5:54   14:12   15:07   16:18   17:34   17:57                                 
                                                     1:26    0:37    1:38    1:00    1:13    8:18    0:55    1:11    1:16    0:23                                 
    6    130 Oscar Claesson        B        18:02   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Jönköpings OK Lag 2                     1:17    1:46    3:15    4:15    5:20   14:59   15:44   16:43   17:41   18:02                                 
                                                     1:17    0:29    1:29    1:00    1:05    9:39    0:45    0:59    0:58    0:21                                 
    7    143 Anton Olivestam       B        18:04   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Vimmerby OK Lag 1                       1:32    2:12    3:49    4:54    6:09   14:19   15:14   16:30   17:44   18:04                                 
                                                     1:32    0:40    1:37    1:05    1:15    8:10    0:55    1:16    1:14    0:20                                 
    8    122 Ebba Envall           B        18:05   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 IK Hakarpspojkarna La                   1:28    2:05    3:43    4:44    5:56   14:22   15:13   16:28   17:42   18:05                                 
                                                     1:28    0:37    1:38    1:01    1:12    8:26    0:51    1:15    1:14    0:23                                 
    9    134 Annie Lindh           B        18:10   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 IF Hallby Lag 1                         1:34    2:14    3:50    4:49    5:59   14:20   15:12   16:27   17:50   18:10                                 
                                                     1:34    0:40    1:36    0:59    1:10    8:21    0:52    1:15    1:23    0:20                                 
   10    127 Albin Lager           B        18:26   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Nässjö OK Lag 1                         1:16    1:50    3:17    4:16    5:19   14:56   15:47   16:49   18:02   18:26                                 
                                                     1:16    0:34    1:27    0:59    1:03    9:37    0:51    1:02    1:13    0:24                                 
   11    131 Robin Patriksson      B        18:32   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Bodafors OK Lag 1                       1:13    1:45    3:13    4:13    5:22   14:54   15:45   16:54   18:11   18:32                                 
                                                     1:13    0:32    1:28    1:00    1:09    9:32    0:51    1:09    1:17    0:21                                 
   12    129 Hampus Lindman        B        18:33   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Nässjö OK Lag 2                         1:24    2:06    3:51    4:56    6:16   14:23   15:30   16:47   18:06   18:33                                 
                                                     1:24    0:42    1:45    1:05    1:20    8:07    1:07    1:17    1:19    0:27                                 
   13    123 Erik Holmberg         B        18:34   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Jönköpings OK Lag 1                     1:15    1:47    3:14    4:15    5:21   15:01   15:51   16:56   18:09   18:34                                 
                                                     1:15    0:32    1:27    1:01    1:06    9:40    0:50    1:05    1:13    0:25                                 
   14    137 Eddie Franzen         B        18:36   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Nässjö OK Lag 3                         1:22    1:56    3:28    4:26    5:32   15:05   15:59   17:03   18:14   18:36                                 
                                                     1:22    0:34    1:32    0:58    1:06    9:33    0:54    1:04    1:11    0:22                                 
   15    133 Sanna Fasth           B        18:41   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Boxholm-Mjölby OL Lag                   1:23    1:57    3:31    4:29    5:34   15:00   15:50   17:00   18:16   18:41                                 
                                                     1:23    0:34    1:34    0:58    1:05    9:26    0:50    1:10    1:16    0:25                                 
   16    126 Vincent Nilsson       B        19:02   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 IK Vista Lag 1                          1:29    2:09    3:47    4:52    6:07   15:04   16:00   17:12   18:37   19:02                                 
                                                     1:29    0:40    1:38    1:05    1:15    8:57    0:56    1:12    1:25    0:25                                 
   17    135 Isac Johansson        B        19:06   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Sol Tranås Lag 1                        1:29    2:11    3:45    4:46    5:57   15:02   16:01   17:14   18:40   19:06                                 
                                                     1:29    0:42    1:34    1:01    1:11    9:05    0:59    1:13    1:26    0:26                                 
   18    128 Arvid Eriksson        B        19:38   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Gränna-Bygdens OK Lag                   1:45    2:34    4:15    6:26   10:14   12:27   14:07   17:51   19:14   19:38                                 
                                                     1:45    0:49    1:41    2:11    3:48    2:13    1:40    3:44    1:23    0:24                                 
   19    124 Axel Rydholm          B        19:55   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M             *72                 
           1 Bodafors OK Lag 2                       1:19    1:52    3:26    4:25    5:43   15:14   16:27   17:55   19:28   19:55           14:08                 
                                                     1:19    0:33    1:34    0:59    1:18    9:31    1:13    1:28    1:33    0:27                                 
   20    141 Emil Johansson        B        20:10   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 OK Bävern Lag 1                         1:27    2:02    3:39    4:37    5:49   15:44   16:41   18:19   19:44   20:10                                 
                                                     1:27    0:35    1:37    0:58    1:12    9:55    0:57    1:38    1:25    0:26                                 
         132 Albin Eliasson        B      j godk.   1(52)   2(54)   3(53)   4(59)   5(61)   6(67)   7(72)   8(71)  9(100)       M                                 
           1 Tenhults SOK Lag 1                      1:49    2:33    4:41    5:55    7:46   10:06   -----   -----   12:48   13:21                                 
                                                     1:49    0:44    2:08    1:14    1:51    2:20                    2:42    0:33                                 


Klass C 1                  A 0.0 km                                    

    1    162 Alice Svensson Finnda C         8:13   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 IK Hakarpspojkarna La                   1:41    2:19    4:09    5:02    5:41    6:38    7:47    8:13                                                 
                                                     1:41    0:38    1:50    0:53    0:39    0:57    1:09    0:26                                                 
    2    154 Hugo Djurstedt        C         8:15   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Eksjö SOK Lag 3                         1:40    2:23    4:15    5:04    5:50    6:49    7:52    8:15                                                 
                                                     1:40    0:43    1:52    0:49    0:46    0:59    1:03    0:23                                                 
    3    151 Albin Skoglund        C         8:17   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 IF Hallby Lag 1                         1:56    2:33    4:16    5:10    5:48    6:50    7:52    8:17                                                 
                                                     1:56    0:37    1:43    0:54    0:38    1:02    1:02    0:25                                                 
    4    173 Isa Envall            C         8:22   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 IK Hakarpspojkarna La                   1:42    2:26    4:19    5:12    5:53    6:55    7:56    8:22                                                 
                                                     1:42    0:44    1:53    0:53    0:41    1:02    1:01    0:26                                                 
    5    152 Ludvig Ask            C         8:24   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Boxholm-Mjölby OL Lag                   1:54    2:34    4:14    5:07    5:51    6:52    7:58    8:24                                                 
                                                     1:54    0:40    1:40    0:53    0:44    1:01    1:06    0:26                                                 
    6    169 Sara Granstedt        C         8:28   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 IK Hakarpspojkarna La                   1:37    2:28    4:26    5:16    5:55    6:57    8:01    8:28                                                 
                                                     1:37    0:51    1:58    0:50    0:39    1:02    1:04    0:27                                                 
    7    166 Arvid Claesson        C         8:34   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Jönköpings OK Lag 2                     2:03    2:41    4:24    5:17    5:56    6:56    7:55    8:34                                                 
                                                     2:03    0:38    1:43    0:53    0:39    1:00    0:59    0:39                                                 
    8    159 Carl Hedin            C         8:53   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Eksjö SOK Lag 5                         1:50    2:44    4:28    5:25    6:08    7:15    8:25    8:53                                                 
                                                     1:50    0:54    1:44    0:57    0:43    1:07    1:10    0:28                                                 
    9    155 Josef Johannesson     C         9:04   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Bodafors OK Lag1                        1:36    2:42    4:38    5:37    6:19    7:30    8:41    9:04                                                 
                                                     1:36    1:06    1:56    0:59    0:42    1:11    1:11    0:23                                                 
   10    175 Oskar Svahn           C         9:05   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Eksjö SOK Lag 4                         1:53    2:38    4:27    5:24    6:11    7:25    8:36    9:05                                                 
                                                     1:53    0:45    1:49    0:57    0:47    1:14    1:11    0:29                                                 
   11    157 Ebba Lindman          C         9:11   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Nässjö OK Lag 1                         1:43    2:29    4:24    5:20    6:06    7:20    8:43    9:11                                                 
                                                     1:43    0:46    1:55    0:56    0:46    1:14    1:23    0:28                                                 
   12    161 Erik Erlandsson       C         9:13   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Vimmerby OK Lag 2                       1:53    2:37    4:36    5:40    6:24    7:36    8:46    9:13                                                 
                                                     1:53    0:44    1:59    1:04    0:44    1:12    1:10    0:27                                                 
   13    180 Josefine Sandberg     C         9:14   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 OK Bävern Lag 1                         1:49    2:35    4:33    5:34    6:23    7:35    8:45    9:14                                                 
                                                     1:49    0:46    1:58    1:01    0:49    1:12    1:10    0:29                                                 
   14    163 Hugo Jacobsson        C         9:17   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Eksjö SOK Lag 2                         1:48    2:46    4:41    5:43    6:27    7:42    8:49    9:17                                                 
                                                     1:48    0:58    1:55    1:02    0:44    1:15    1:07    0:28                                                 
   15    168 Ella Palm             C         9:18   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 IK Hakarpspojkarna La                   1:46    2:31    4:31    5:31    6:22    7:33    8:49    9:18                                                 
                                                     1:46    0:45    2:00    1:00    0:51    1:11    1:16    0:29                                                 
   16    158 Pelle Hedemo          C         9:29   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Sol Tranås Lag 1                        1:51    2:32    4:43    5:44    6:32    7:48    8:59    9:29                                                 
                                                     1:51    0:41    2:11    1:01    0:48    1:16    1:11    0:30                                                 
   17    170 Ellen Hardefelt       C         9:37   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Tenhults SOK Lag 1                      1:52    2:47    4:49    5:51    6:38    7:53    9:10    9:37                                                 
                                                     1:52    0:55    2:02    1:02    0:47    1:15    1:17    0:27                                                 
   18    160 Edvin Schiller        C         9:54   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 OK Njudung Lag 1                        1:56    2:52    4:53    5:58    6:49    8:07    9:26    9:54                                                 
                                                     1:56    0:56    2:01    1:05    0:51    1:18    1:19    0:28                                                 
   19    164 Simon Svahn           C        10:01   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Eksjö SOK Lag 1                         1:55    2:45    4:51    6:03    6:56    8:16    9:31   10:01                                                 
                                                     1:55    0:50    2:06    1:12    0:53    1:20    1:15    0:30                                                 
   20    171 Saga Leo              C        10:31   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Bredaryds SOK Lag 1                     2:11    3:09    4:55    6:10    7:02    8:23   10:01   10:31                                                 
                                                     2:11    0:58    1:46    1:15    0:52    1:21    1:38    0:30                                                 
   21    172 Filip Svärd           C        10:41   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Gränna-Bygdens OK Lag                   1:49    2:49    4:32    5:33    7:31    8:49   10:11   10:41                                                 
                                                     1:49    1:00    1:43    1:01    1:58    1:18    1:22    0:30                                                 
   22    174 Malte Nilsson         C        10:49   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 IK Vista Lag 1                          2:05    3:07    5:08    6:18    7:17    8:47   10:20   10:49                                                 
                                                     2:05    1:02    2:01    1:10    0:59    1:30    1:33    0:29                                                 
   23    165 Ida Pettersson        C        11:21   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Vimmerby OK Lag 1                       2:01    2:51    5:10    6:23    7:22    8:58   10:36   11:21                                                 
                                                     2:01    0:50    2:19    1:13    0:59    1:36    1:38    0:45                                                 
   24    167 Zarah Görebrant       C        11:26   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Jönköpings OK Lag 1                     1:47    2:39    5:00    6:35    7:46    9:26   11:01   11:26                                                 
                                                     1:47    0:52    2:21    1:35    1:11    1:40    1:35    0:25                                                 
   25    153 Frida Persson         C        12:26   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Bottnaryds IF Lag 1                     2:12    3:11    5:27    7:05    8:11   10:05   11:51   12:26                                                 
                                                     2:12    0:59    2:16    1:38    1:06    1:54    1:46    0:35                                                 
         156 Mattias Lindström     C      j godk.   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 SOK Viljan Lag 1                        2:02   -----    5:11    6:17    7:04    8:18    9:29    9:56                                                 
                                                     2:02            3:09    1:06    0:47    1:14    1:11    0:27                                                 


Klass B2                   A 0.0 km                                    

    1    137 Isak Brännström       B         6:37   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Nässjö OK Lag 3                         1:36    2:12    3:21    4:02    4:34    5:25    6:16    6:37                                                 
                                                     1:36    0:36    1:09    0:41    0:32    0:51    0:51    0:21                                                 
    2    133 Philip Johansson      B         7:16   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Boxholm-Mjölby OL Lag                   1:45    2:17    3:33    4:21    4:59    5:55    6:55    7:16                                                 
                                                     1:45    0:32    1:16    0:48    0:38    0:56    1:00    0:21                                                 
    3    138 Isac Ericsson         B         7:19   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Växjö OK Lag 1                          1:43    2:24    3:44    4:31    5:06    6:02    6:56    7:19                                                 
                                                     1:43    0:41    1:20    0:47    0:35    0:56    0:54    0:23                                                 
    4    130 Filip Rosjö           B         7:26   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Jönköpings OK Lag 2                     1:45    2:22    3:43    4:28    5:02    6:00    7:00    7:26                                                 
                                                     1:45    0:37    1:21    0:45    0:34    0:58    1:00    0:26                                                 
    5    129 Victor Hansson        B         7:27   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Nässjö OK Lag 2                         1:43    2:21    3:37    4:30    5:06    6:02    7:02    7:27                                                 
                                                     1:43    0:38    1:16    0:53    0:36    0:56    1:00    0:25                                                 
    6    131 Stina Eriksson        B         7:33   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Bodafors OK Lag 1                       1:45    2:22    3:40    4:32    5:10    6:09    7:09    7:33                                                 
                                                     1:45    0:37    1:18    0:52    0:38    0:59    1:00    0:24                                                 
    7    122 Lisa Lindkvist        B         7:58   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 IK Hakarpspojkarna La                   1:53    2:32    3:56    4:50    5:29    6:33    7:36    7:58                                                 
                                                     1:53    0:39    1:24    0:54    0:39    1:04    1:03    0:22                                                 
    8    125 Daniel Stråhle        B         8:08   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Växjö OK Lag 2                          1:49    2:27    3:56    4:52    5:33    6:36    7:41    8:08                                                 
                                                     1:49    0:38    1:29    0:56    0:41    1:03    1:05    0:27                                                 
    9    127 William Runbom        B         8:18   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Nässjö OK Lag 1                         1:49    2:26    3:51    4:47    5:28    6:37    7:52    8:18                                                 
                                                     1:49    0:37    1:25    0:56    0:41    1:09    1:15    0:26                                                 
   10    134 Simon Jonsson         B         8:53   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 IF Hallby Lag 1                         1:53    2:37    4:01    4:51    5:40    6:48    8:30    8:53                                                 
                                                     1:53    0:44    1:24    0:50    0:49    1:08    1:42    0:23                                                 
   11    141 Ludvig Gustavsson     B        10:08   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 OK Bävern Lag 1                         2:02    2:44    5:57    6:47    7:32    8:32    9:40   10:08                                                 
                                                     2:02    0:42    3:13    0:50    0:45    1:00    1:08    0:28                                                 
   12    140 Edvin Claesson        B        10:22   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Jönköpings OK Lag 3                     1:57    3:06    5:15    6:34    7:41    8:54   10:00   10:22                                                 
                                                     1:57    1:09    2:09    1:19    1:07    1:13    1:06    0:22                                                 
   13    124 Kajsa Eriksson        B        10:32   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Bodafors OK Lag 2                       2:02    2:55    5:53    6:49    7:37    8:53   10:08   10:32                                                 
                                                     2:02    0:53    2:58    0:56    0:48    1:16    1:15    0:24                                                 
   14    121 Matilda Karlsson      B        10:36   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Bredaryds SOK Lag 1                     1:54    2:44    5:31    6:35    7:23    8:43   10:11   10:36                                                 
                                                     1:54    0:50    2:47    1:04    0:48    1:20    1:28    0:25                                                 
   15    126 Emil Björnlinger      B        11:00   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M             *53                                 
           2 IK Vista Lag 1                          1:58    2:39    5:52    7:44    8:18    9:23   10:33   11:00            4:33                                 
                                                     1:58    0:41    3:13    1:52    0:34    1:05    1:10    0:27                                                 
   16    143 Julia Arvidsson       B        11:08   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Vimmerby OK Lag 1                       2:17    3:01    6:08    7:10    7:59    9:15   10:39   11:08                                                 
                                                     2:17    0:44    3:07    1:02    0:49    1:16    1:24    0:29                                                 
   17    132 Marika Liew           B        15:15   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Tenhults SOK Lag 1                      2:37    3:46    9:13   10:44   11:52   13:14   14:47   15:15                                                 
                                                     2:37    1:09    5:27    1:31    1:08    1:22    1:33    0:28                                                 
   18    128 Elias Kjellström      B        19:12   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Gränna-Bygdens OK Lag                   2:48    3:50    6:15    7:48    8:59   11:22   18:42   19:12                                                 
                                                     2:48    1:02    2:25    1:33    1:11    2:23    7:20    0:30                                                 
         139 Elin Edström          B      j godk.   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M             *53                                 
           2 Bottnaryds IF Lag 1                    -----    4:18    8:42    9:59   11:14   13:12   14:31   15:03            6:55                                 
                                                             4:18    4:24    1:17    1:15    1:58    1:19    0:32                                                 
         123 Johan Löfström        B      j godk.   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Jönköpings OK Lag 1                     1:34    2:08    3:20    4:03    4:35    5:25    6:17    6:40                                                 
                                                     1:34    0:34    1:12    0:43    0:32    0:50    0:52    0:23                                                 
         135 Axel Johansson        B      j godk.   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M             *53                                 
           2 Sol Tranås Lag 1                        1:57    2:37   -----    7:58    8:38    9:47   11:01   11:26            4:31                                 
                                                     1:57    0:40            5:21    0:40    1:09    1:14    0:25                                                 


Klass B3                   A 0.0 km                                    

    1    123 Oscar Nykvist         B         9:21   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Jönköpings OK Lag 1                     1:22    2:03    2:37    3:48    4:35    5:31    6:16    7:21    8:03    9:01    9:21                         
                                                     1:22    0:41    0:34    1:11    0:47    0:56    0:45    1:05    0:42    0:58    0:20                         
    2    127 Anton Hansson         B        10:49   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Nässjö OK Lag 1                         1:29    2:23    3:11    4:24    5:21    6:31    7:22    8:39    9:29   10:27   10:49                         
                                                     1:29    0:54    0:48    1:13    0:57    1:10    0:51    1:17    0:50    0:58    0:22                         
    3    124 Adam Erickson         B        11:10   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Bodafors OK Lag 2                       1:30    2:23    3:09    4:33    5:25    6:39    7:34    8:52    9:44   10:51   11:10                         
                                                     1:30    0:53    0:46    1:24    0:52    1:14    0:55    1:18    0:52    1:07    0:19                         
    4    131 Anton Erickson        B        11:54   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Bodafors OK Lag 1                       1:45    2:44    3:38    4:56    5:54    7:01    7:56    9:20   10:13   11:25   11:54                         
                                                     1:45    0:59    0:54    1:18    0:58    1:07    0:55    1:24    0:53    1:12    0:29                         
    5    130 Adam Löfström         B        13:07   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Jönköpings OK Lag 2                     1:47    3:07    4:13    5:42    6:48    7:58    8:57   10:31   11:28   12:47   13:07                         
                                                     1:47    1:20    1:06    1:29    1:06    1:10    0:59    1:34    0:57    1:19    0:20                         
    6    125 Simon Runefors        B        13:18   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Växjö OK Lag 2                          1:55    3:19    3:58    5:33    6:39    8:14    9:15   10:54   11:46   12:55   13:18                         
                                                     1:55    1:24    0:39    1:35    1:06    1:35    1:01    1:39    0:52    1:09    0:23                         
    7    137 Martin Jönsson        B        13:21   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Nässjö OK Lag 3                         1:52    3:33    4:32    5:56    7:09    8:17    9:11   10:48   11:41   13:01   13:21                         
                                                     1:52    1:41    0:59    1:24    1:13    1:08    0:54    1:37    0:53    1:20    0:20                         
    8    126 Ida Önsten            B        13:25   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 IK Vista Lag 1                          1:53    2:55    3:41    5:18    6:35    7:49    8:51   10:34   11:34   12:59   13:25                         
                                                     1:53    1:02    0:46    1:37    1:17    1:14    1:02    1:43    1:00    1:25    0:26                         
    9    138 Johan Eklund          B        14:04   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Växjö OK Lag 1                          2:07    3:16    4:20    5:50    6:59    8:21    9:29   11:04   12:07   13:37   14:04                         
                                                     2:07    1:09    1:04    1:30    1:09    1:22    1:08    1:35    1:03    1:30    0:27                         
   10    143 Kajsa Adolfsson       B        14:16   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Vimmerby OK Lag 1                       1:56    3:04    3:51    5:39    6:38    8:17    9:25   11:21   12:22   13:52   14:16                         
                                                     1:56    1:08    0:47    1:48    0:59    1:39    1:08    1:56    1:01    1:30    0:24                         
   11    135 Victor Törnqvist      B        14:23   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Sol Tranås Lag 1                        1:41    3:46    4:51    6:27    7:23    8:57   10:03   11:39   12:41   14:00   14:23                         
                                                     1:41    2:05    1:05    1:36    0:56    1:34    1:06    1:36    1:02    1:19    0:23                         
   12    122 Amanda Rangert        B        14:31   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 IK Hakarpspojkarna La                   1:43    2:58    3:58    5:36    6:51    8:14    9:17   11:41   12:44   14:04   14:31                         
                                                     1:43    1:15    1:00    1:38    1:15    1:23    1:03    2:24    1:03    1:20    0:27                         
   13    121 Moa Andersson         B        14:35   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Bredaryds SOK Lag 1                     1:51    3:26    4:17    5:56    7:01    8:22    9:31   11:22   12:36   14:08   14:35                         
                                                     1:51    1:35    0:51    1:39    1:05    1:21    1:09    1:51    1:14    1:32    0:27                         
   14    134 Edvin Höberg          B        14:36   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 IF Hallby Lag 1                         1:58    3:12    4:03    5:55    6:58    8:16    9:20   11:26   12:47   14:15   14:36                         
                                                     1:58    1:14    0:51    1:52    1:03    1:18    1:04    2:06    1:21    1:28    0:21                         
   15    141 Josef Maxson          B        14:39   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 OK Bävern Lag 1                         1:53    4:28    5:10    6:42    7:41    9:19   10:29   11:59   13:00   14:16   14:39                         
                                                     1:53    2:35    0:42    1:32    0:59    1:38    1:10    1:30    1:01    1:16    0:23                         
   16    129 Marcus Nordmark       B        18:38   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Nässjö OK Lag 2                         1:52    2:54    3:53    5:29    6:37   11:28   12:45   15:13   16:43   18:10   18:38                         
                                                     1:52    1:02    0:59    1:36    1:08    4:51    1:17    2:28    1:30    1:27    0:28                         
   17    140 Emma Holmberg         B        19:36   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Jönköpings OK Lag 3                     2:08    3:39    5:08    7:29    9:15   11:19   12:54   15:20   16:46   19:10   19:36                         
                                                     2:08    1:31    1:29    2:21    1:46    2:04    1:35    2:26    1:26    2:24    0:26                         
   18    132 Julia Wahlström       B        21:12   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Tenhults SOK Lag 1                      2:02    3:57    5:29    8:39   10:24   12:26   14:14   17:16   18:47   20:43   21:12                         
                                                     2:02    1:55    1:32    3:10    1:45    2:02    1:48    3:02    1:31    1:56    0:29                         
   19    133 Nils Bremer           B        21:46   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Boxholm-Mjölby OL Lag                   2:24    4:55    5:52    8:00    9:20   14:57   16:08   18:02   19:12   21:17   21:46                         
                                                     2:24    2:31    0:57    2:08    1:20    5:37    1:11    1:54    1:10    2:05    0:29                         
   20    128 Gustav Hjellström     B        23:24   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Gränna-Bygdens OK Lag                   2:20    5:07    8:02   10:07   12:10   13:59   15:41   18:36   20:41   22:57   23:24                         
                                                     2:20    2:47    2:55    2:05    2:03    1:49    1:42    2:55    2:05    2:16    0:27                         
   21    139 Phillip Rydå          B        29:42   1(52)   2(62)   3(58)   4(53)   5(59)   6(67)   7(72)   8(63)   9(64) 10(100)       M                         
           3 Bottnaryds IF Lag 1                     2:35    9:38   11:28   15:10   18:52   21:01   22:56   25:53   27:17   29:16   29:42                         
                                                     2:35    7:03    1:50    3:42    3:42    2:09    1:55    2:57    1:24    1:59    0:26                         


Klass C2                   A 0.0 km                                    

    1    180 Linus Lundberg        C         9:08   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 OK Bävern Lag 1                         2:04    2:47    4:29    5:33    6:17    7:24    8:41    9:08                                                 
                                                     2:04    0:43    1:42    1:04    0:44    1:07    1:17    0:27                                                 
    2    152 Hannes Fasth          C         9:22   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Boxholm-Mjölby OL Lag                   2:00    3:32    4:57    5:54    6:36    7:44    8:56    9:22                                                 
                                                     2:00    1:32    1:25    0:57    0:42    1:08    1:12    0:26                                                 
    2    167 Nils Ahlmén           C         9:22   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Jönköpings OK Lag 1                     2:50    3:25    5:05    5:59    6:44    7:53    8:58    9:22                                                 
                                                     2:50    0:35    1:40    0:54    0:45    1:09    1:05    0:24                                                 
    4    169 Hilda Johansson       C         9:30   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 IK Hakarpspojkarna La                   2:08    3:02    4:36    5:41    6:30    7:47    9:01    9:30                                                 
                                                     2:08    0:54    1:34    1:05    0:49    1:17    1:14    0:29                                                 
    5    170 Adam Wahlström        C         9:38   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Tenhults SOK Lag 1                      2:25    3:19    5:01    6:12    7:02    8:08    9:13    9:38                                                 
                                                     2:25    0:54    1:42    1:11    0:50    1:06    1:05    0:25                                                 
    6    173 Tilda Palm            C         9:51   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 IK Hakarpspojkarna La                   2:22    3:14    5:00    6:04    6:59    8:13    9:23    9:51                                                 
                                                     2:22    0:52    1:46    1:04    0:55    1:14    1:10    0:28                                                 
    7    164 Kevin Berg            C        10:06   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Eksjö SOK Lag 1                         2:18    3:15    5:01    6:07    6:57    8:17    9:37   10:06                                                 
                                                     2:18    0:57    1:46    1:06    0:50    1:20    1:20    0:29                                                 
    8    158 Gustaf Härold         C        10:09   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Sol Tranås Lag 1                        2:22    3:10    5:02    6:10    6:58    8:21    9:40   10:09                                                 
                                                     2:22    0:48    1:52    1:08    0:48    1:23    1:19    0:29                                                 
    9    157 Viktoria Wilbertsson  C        10:15   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Nässjö OK Lag 1                         2:32    3:23    5:17    6:19    7:25    8:33    9:48   10:15                                                 
                                                     2:32    0:51    1:54    1:02    1:06    1:08    1:15    0:27                                                 
   10    175 Gustrav Wärnsberg     C        10:18   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Eksjö SOK Lag 4                         2:27    3:23    5:14    6:20    7:14    8:36    9:53   10:18                                                 
                                                     2:27    0:56    1:51    1:06    0:54    1:22    1:17    0:25                                                 
   11    159 Klara Höglund         C        10:26   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Eksjö SOK Lag 5                         2:36    3:26    5:12    6:19    7:14    8:39    9:55   10:26                                                 
                                                     2:36    0:50    1:46    1:07    0:55    1:25    1:16    0:31                                                 
   12      8 Alva Wikström         CX       10:29   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Eksjö SOK Lag 5                         2:35    3:25    5:10    6:18    7:12    8:34    9:57   10:29                                                 
                                                     2:35    0:50    1:45    1:08    0:54    1:22    1:23    0:32                                                 
   13     21 Calle Hedemo          CX       10:33   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Sol Tranås Lag 1                        2:26    3:12    5:07    6:13    7:03    8:29   10:05   10:33                                                 
                                                     2:26    0:46    1:55    1:06    0:50    1:26    1:36    0:28                                                 
   14     13 Mattias Öhlund        CX       10:36   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 IK Hakarpspojkarna La                   2:29    3:17    5:06    6:16    7:11    8:36   10:03   10:36                                                 
                                                     2:29    0:48    1:49    1:10    0:55    1:25    1:27    0:33                                                 
   15    162 Ida Eskilsson         C        10:41   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 IK Hakarpspojkarna La                   2:24    3:19    5:12    6:22    7:14    8:44   10:08   10:41                                                 
                                                     2:24    0:55    1:53    1:10    0:52    1:30    1:24    0:33                                                 
   16    160 Karl Petersen         C        11:04   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 OK Njudung Lag 1                        2:37    3:36    5:29    6:38    7:33    9:13   10:34   11:04                                                 
                                                     2:37    0:59    1:53    1:09    0:55    1:40    1:21    0:30                                                 
   17    171 Elsa Karlsson         C        11:05   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Bredaryds SOK Lag 1                     2:17    3:13    5:16    6:31    7:31    9:09   10:40   11:05                                                 
                                                     2:17    0:56    2:03    1:15    1:00    1:38    1:31    0:25                                                 
   18    166 Emma Ling             C        11:11   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Jönköpings OK Lag 2                     2:11    3:56    5:46    6:59    7:54    9:19   10:41   11:11                                                 
                                                     2:11    1:45    1:50    1:13    0:55    1:25    1:22    0:30                                                 
   19    168 Evelina Svensson Finn C        11:20   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 IK Hakarpspojkarna La                   2:35    3:30    5:34    7:01    7:56    9:31   10:54   11:20                                                 
                                                     2:35    0:55    2:04    1:27    0:55    1:35    1:23    0:26                                                 
   20    156 Elisabeth Mikkelsen   C        11:31   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 SOK Viljan Lag 1                        2:16    3:28    5:46    6:57    7:54    9:30   11:01   11:31                                                 
                                                     2:16    1:12    2:18    1:11    0:57    1:36    1:31    0:30                                                 
   21    155 Elin Patriksson       C        11:33   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Bodafors OK Lag1                        2:21    3:27    5:35    6:52    7:50    9:29   10:58   11:33                                                 
                                                     2:21    1:06    2:08    1:17    0:58    1:39    1:29    0:35                                                 
   22    161 Gusaf Nilsson         C        11:34   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Vimmerby OK Lag 2                       2:35    3:29    5:46    6:54    7:54    9:34   11:02   11:34                                                 
                                                     2:35    0:54    2:17    1:08    1:00    1:40    1:28    0:32                                                 
   23    151 Hampus Stockheden     C        11:47   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 IF Hallby Lag 1                         2:46    3:40    5:56    7:16    8:09    9:43   11:10   11:47                                                 
                                                     2:46    0:54    2:16    1:20    0:53    1:34    1:27    0:37                                                 
   24     19 Oscar Hultgren        CX       11:56   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 OK Njudung Lag 1                        2:47    3:53    5:51    7:15    8:14    9:47   11:21   11:56                                                 
                                                     2:47    1:06    1:58    1:24    0:59    1:33    1:34    0:35                                                 
   25      7 Mattis Persson        CX       11:57   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Eksjö SOK Lag 4                         2:29    3:28    5:36    7:12    8:36   10:07   11:26   11:57                                                 
                                                     2:29    0:59    2:08    1:36    1:24    1:31    1:19    0:31                                                 
   26    163 Olof Hedin            C        12:03   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M            *100                                 
           2 Eksjö SOK Lag 2                         2:43    3:54    6:04    7:24    8:28   10:10   11:36   12:03           11:37                                 
                                                     2:43    1:11    2:10    1:20    1:04    1:42    1:26    0:27                                                 
   27      5 Agnes Djurstedt       CX       12:05   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Eksjö SOK Lag 2                         2:50    3:56    6:03    7:23    8:27   10:13   11:34   12:05                                                 
                                                     2:50    1:06    2:07    1:20    1:04    1:46    1:21    0:31                                                 
   27    154 Edward Hageltorn      C        12:05   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Eksjö SOK Lag 3                         2:27    3:33    5:44    7:05    8:33   10:09   11:38   12:05                                                 
                                                     2:27    1:06    2:11    1:21    1:28    1:36    1:29    0:27                                                 
   29      4 Ida Edvardsson        CX       12:08   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Eksjö SOK Lag 1                         2:32    3:41    5:52    7:18    8:24   10:08   11:38   12:08                                                 
                                                     2:32    1:09    2:11    1:26    1:06    1:44    1:30    0:30                                                 
   30      5 Noah Pansell          CX       12:27   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Eksjö SOK Lag 2                         3:06    4:01    6:23    7:37    8:38   10:25   11:50   12:27                                                 
                                                     3:06    0:55    2:22    1:14    1:01    1:47    1:25    0:37                                                 
   31      4 Zuesi Varga           CX       12:31   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Eksjö SOK Lag 1                         2:44    3:48    6:19    7:42    8:39   10:22   12:01   12:31                                                 
                                                     2:44    1:04    2:31    1:23    0:57    1:43    1:39    0:30                                                 
   32     26 Alma Maxson           CX       13:01   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 OK Bävern Lag1                          2:08    3:09    5:54    7:12    8:43   10:57   12:37   13:01                                                 
                                                     2:08    1:01    2:45    1:18    1:31    2:14    1:40    0:24                                                 
   33     11 Emmy Granstedt        CX       13:16   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 IK Hakarpspojkarna La                   2:44    3:54    6:34    7:45    9:05   11:19   12:35   13:16                                                 
                                                     2:44    1:10    2:40    1:11    1:20    2:14    1:16    0:41                                                 
   34     19 Frida Schiller        CX       13:26   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 OK Njudung Lag 1                        3:04    4:01    6:31    8:00    9:01   10:51   12:39   13:26                                                 
                                                     3:04    0:57    2:30    1:29    1:01    1:50    1:48    0:47                                                 
   35     22 Alice Andell          CX       13:34   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Tenhults SOK Lag 1                      2:58    4:02    6:34    8:09    9:30   11:22   12:56   13:34                                                 
                                                     2:58    1:04    2:32    1:35    1:21    1:52    1:34    0:38                                                 
   36     26 Alexandra Sandberg    CX       13:59   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 OK Bävern Lag1                          2:39    3:35    5:57    7:35    9:07   11:24   13:25   13:59                                                 
                                                     2:39    0:56    2:22    1:38    1:32    2:17    2:01    0:34                                                 
   37     12 Meja Envall           CX       14:09   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 IK Hakarpspojkarna La                   3:35    4:40    7:05    8:43    9:44   11:29   13:18   14:09                                                 
                                                     3:35    1:05    2:25    1:38    1:01    1:45    1:49    0:51                                                 
   38    174 Maria Björnlinger     C        14:41   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 IK Vista Lag 1                          2:39    3:44    6:39    8:35    9:51   12:08   14:11   14:41                                                 
                                                     2:39    1:05    2:55    1:56    1:16    2:17    2:03    0:30                                                 
   39     12 Stella Rangert        CX       15:10   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 IK Hakarpspojkarna La                   2:45    3:56    5:48    7:47    9:25   11:24   13:50   15:10                                                 
                                                     2:45    1:11    1:52    1:59    1:38    1:59    2:26    1:20                                                 
   40      6 Tove Jacobsson        CX       15:41   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Eksjö SOK Lag 3                         3:15    4:55    7:46    9:35   11:01   12:59   14:56   15:41                                                 
                                                     3:15    1:40    2:51    1:49    1:26    1:58    1:57    0:45                                                 
   41    153 Axel Edström          C        15:43   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Bottnaryds IF Lag 1                     3:26    4:32    7:30    9:08   10:24   12:43   15:10   15:43                                                 
                                                     3:26    1:06    2:58    1:38    1:16    2:19    2:27    0:33                                                 
   42    165 Cajsa Pettersson      C        15:53   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Vimmerby OK Lag 1                       3:05    4:55    8:09    9:54   11:16   13:23   15:16   15:53                                                 
                                                     3:05    1:50    3:14    1:45    1:22    2:07    1:53    0:37                                                 
   43    172 Albin Hjellström      C        16:30   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Gränna-Bygdens OK Lag                   3:41    5:10    8:23   10:13   11:33   14:18   15:52   16:30                                                 
                                                     3:41    1:29    3:13    1:50    1:20    2:45    1:34    0:38                                                 
   44      3 Maja Bremer           CX       17:46   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           2 Boxholm-Mjölby OL Lag                   3:25    5:10    9:18   11:36   12:47   14:52   17:11   17:46                                                 
                                                     3:25    1:45    4:08    2:18    1:11    2:05    2:19    0:35                                                 
   45     10 Viveca Bollmark       CX       20:05   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 IF Hallby Lag 1                        11:07   12:12   14:17   15:37   16:34   18:02   19:27   20:05                                                 
                                                    11:07    1:05    2:05    1:20    0:57    1:28    1:25    0:38                                                 
   46     18 David Nero            CX       20:13   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Nässjö OK Lag 1                        11:42   12:40   14:35   15:45   16:38   18:08   19:36   20:13                                                 
                                                    11:42    0:58    1:55    1:10    0:53    1:30    1:28    0:37                                                 
   47     14 Alva Lorefors         CX       22:30   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 IK Hakarpspojkarna La                  11:40   13:08   15:28   17:07   18:24   20:12   21:55   22:30                                                 
                                                    11:40    1:28    2:20    1:39    1:17    1:48    1:43    0:35                                                 
   48     11 Minna Palm            CX       22:59   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 IK Hakarpspojkarna La                   4:28    5:54   11:13   13:56   15:29   17:30   21:20   22:59                                                 
                                                     4:28    1:26    5:19    2:43    1:33    2:01    3:50    1:39                                                 
   49     24 Isac Josefsson        CX       23:53   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Vimmerby OK Lag 2                      12:11   13:00   15:39   17:00   18:59   21:00   23:13   23:53                                                 
                                                    12:11    0:49    2:39    1:21    1:59    2:01    2:13    0:40                                                 
   50      9 Oskar Svärd           CX       27:16   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Gränna-Bygdens OK Lag                  14:36   16:14   20:10   21:42   23:05   25:07   26:35   27:16                                                 
                                                    14:36    1:38    3:56    1:32    1:23    2:02    1:28    0:41                                                 
   51      8 Sandor Varga          CX       28:53   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Eksjö SOK Lag 5                        21:30   22:12   24:02   25:14   26:01   27:13   28:28   28:53                                                 
                                                    21:30    0:42    1:50    1:12    0:47    1:12    1:15    0:25                                                 
   52     23 Malin Gustavsson      CX       30:02   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           1 Vimmerby OK Lag 1                      16:16   18:15   22:05   23:56   25:26   27:34   29:23   30:02                                                 
                                                    16:16    1:59    3:50    1:51    1:30    2:08    1:49    0:39                                                 


Klass C3                   A 0.0 km                                    

    1    151 Jacob Andersson       C         8:35   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 IF Hallby Lag 1                         2:04    2:44    4:20    5:18    5:59    7:07    8:09    8:35                                                 
                                                     2:04    0:40    1:36    0:58    0:41    1:08    1:02    0:26                                                 
    2    167 Måns Eriksson         C         8:58   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Jönköpings OK Lag 1                     2:07    2:49    4:27    5:27    6:10    7:18    8:35    8:58                                                 
                                                     2:07    0:42    1:38    1:00    0:43    1:08    1:17    0:23                                                 
    3    155 William Rombo         C         9:07   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Bodafors OK Lag1                        2:20    3:02    4:39    5:33    6:19    7:34    8:43    9:07                                                 
                                                     2:20    0:42    1:37    0:54    0:46    1:15    1:09    0:24                                                 
    4    159 Hanna Abrahamsson     C         9:34   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Eksjö SOK Lag 5                         2:11    2:53    4:43    5:55    6:42    7:54    9:09    9:34                                                 
                                                     2:11    0:42    1:50    1:12    0:47    1:12    1:15    0:25                                                 
    4    157 Elsa Brännström       C         9:34   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Nässjö OK Lag 1                         2:20    3:08    4:46    5:53    6:42    7:59    9:08    9:34                                                 
                                                     2:20    0:48    1:38    1:07    0:49    1:17    1:09    0:26                                                 
    6    158 Lovisa Nord           C         9:39   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Sol Tranås Lag 1                        2:07    2:53    4:47    5:57    6:48    7:59    9:13    9:39                                                 
                                                     2:07    0:46    1:54    1:10    0:51    1:11    1:14    0:26                                                 
    7    171 David Johansson       C         9:43   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Bredaryds SOK Lag 1                     1:58    2:46    4:19    5:39    6:34    7:54    9:16    9:43                                                 
                                                     1:58    0:48    1:33    1:20    0:55    1:20    1:22    0:27                                                 
    8    180 Simon Freudendal      C         9:54   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 OK Bävern Lag 1                         2:06    2:54    4:51    6:04    6:53    8:20    9:27    9:54                                                 
                                                     2:06    0:48    1:57    1:13    0:49    1:27    1:07    0:27                                                 
    9    166 Patrick Ahlmén        C        10:04   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Jönköpings OK Lag 2                     2:29    3:21    5:09    6:19    7:10    8:20    9:40   10:04                                                 
                                                     2:29    0:52    1:48    1:10    0:51    1:10    1:20    0:24                                                 
   10    169 Emil Öhlund           C        10:21   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 IK Hakarpspojkarna La                   2:23    3:22    5:18    6:34    7:25    8:48    9:57   10:21                                                 
                                                     2:23    0:59    1:56    1:16    0:51    1:23    1:09    0:24                                                 
   11    154 Wilma Bergander       C        10:26   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Eksjö SOK Lag 3                         2:07    2:56    4:51    6:05    7:06    8:43    9:56   10:26                                                 
                                                     2:07    0:49    1:55    1:14    1:01    1:37    1:13    0:30                                                 
   12    152 Adam Bremer           C        10:34   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Boxholm-Mjölby OL Lag                   2:25    3:17    5:12    6:08    7:09    8:45   10:08   10:34                                                 
                                                     2:25    0:52    1:55    0:56    1:01    1:36    1:23    0:26                                                 
   13    160 Albin Toll            C        10:37   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 OK Njudung Lag 1                        2:28    3:20    5:09    6:23    7:21    8:44   10:07   10:37                                                 
                                                     2:28    0:52    1:49    1:14    0:58    1:23    1:23    0:30                                                 
   14    164 Elin Rydgård          C        10:44   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Eksjö SOK Lag 1                         2:27    3:22    5:44    6:49    7:49    9:13   10:18   10:44                                                 
                                                     2:27    0:55    2:22    1:05    1:00    1:24    1:05    0:26                                                 
   15    168 Alma Johansson        C        10:49   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 IK Hakarpspojkarna La                   2:27    3:24    5:20    6:29    7:29    8:57   10:24   10:49                                                 
                                                     2:27    0:57    1:56    1:09    1:00    1:28    1:27    0:25                                                 
   16    173 Julia Rangert         C        10:51   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 IK Hakarpspojkarna La                   2:10    3:14    5:24    6:34    7:30    9:03   10:24   10:51                                                 
                                                     2:10    1:04    2:10    1:10    0:56    1:33    1:21    0:27                                                 
   17    175 Tekla Nilsson         C        11:30   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Eksjö SOK Lag 4                         2:56    3:51    5:54    7:10    8:13    9:43   10:58   11:30                                                 
                                                     2:56    0:55    2:03    1:16    1:03    1:30    1:15    0:32                                                 
   17    172 Karl Hjellström       C        11:30   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Gränna-Bygdens OK Lag                   2:37    3:45    5:54    7:17    8:16    9:52   11:05   11:30                                                 
                                                     2:37    1:08    2:09    1:23    0:59    1:36    1:13    0:25                                                 
   19    161 Alexander Josefsson   C        12:54   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Vimmerby OK Lag 2                       2:28    3:27    5:26    6:53    8:05    9:41   12:24   12:54                                                 
                                                     2:28    0:59    1:59    1:27    1:12    1:36    2:43    0:30                                                 
   20    163 Andrea Aulin          C        12:59   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Eksjö SOK Lag 2                         2:28    3:32    5:46    7:14    8:22   10:41   12:25   12:59                                                 
                                                     2:28    1:04    2:14    1:28    1:08    2:19    1:44    0:34                                                 
   21    174 Joel Björnlinger      C        13:19   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 IK Vista Lag 1                          2:52    4:07    6:27    7:56    9:05   11:00   12:49   13:19                                                 
                                                     2:52    1:15    2:20    1:29    1:09    1:55    1:49    0:30                                                 
   22    165 Emilia Arvidsson      C        14:25   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Vimmerby OK Lag 1                       3:08    4:34    7:05    8:51   10:02   12:02   13:45   14:25                                                 
                                                     3:08    1:26    2:31    1:46    1:11    2:00    1:43    0:40                                                 
   23    170 Jesper Petersson      C        14:38   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Tenhults SOK Lag 1                      3:02    4:17    7:03    8:35    9:52   11:54   14:01   14:38                                                 
                                                     3:02    1:15    2:46    1:32    1:17    2:02    2:07    0:37                                                 
   24    162 Irmeli Sjögren        C        14:51   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 IK Hakarpspojkarna La                   3:44    4:54    7:07    8:20    9:30   11:25   14:23   14:51                                                 
                                                     3:44    1:10    2:13    1:13    1:10    1:55    2:58    0:28                                                 
   25    153 Ella Ingström         C        15:43   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 Bottnaryds IF Lag 1                     2:57    4:00    6:46    8:45   10:17   13:00   15:00   15:43                                                 
                                                     2:57    1:03    2:46    1:59    1:32    2:43    2:00    0:43                                                 
   26    156 Isak Hultberg         C        16:26   1(52)   2(54)   3(73)   4(61)   5(70)   6(67)  7(100)       M                                                 
           3 SOK Viljan Lag 1                        2:23    3:19    5:43   12:14   13:23   14:48   16:01   16:26                                                 
                                                     2:23    0:56    2:24    6:31    1:09    1:25    1:13    0:25